Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)
01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16
У 2017 році Конституційний Суд України головує в Асоціації конституційного правосуддя країн регіонівБалтійського та Чорного морів (BBCJ)
З 1 січня 2017 року Конституційний Суд України головує в Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ).
Початком діяльності Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів стало підписання Декларації про її створення очільниками конституційних судів України, Грузії, Литви та Молдови у жовтні 2015 року у м. Вільнюсі.
Відповідно до цього документу країни-учасниці визнають необхідність зміцнення незалежності конституційних судів та еквівалентних їм інститутів, як суттєвого фактора у забезпеченні демократії, верховенства Конституції, поділяють спільну мету щодо сприяння обміну інформацією стосовно кращих юридичних практик у галузі конституційного права тощо.
Цілями Асоціації згідно із Статутом є сприяння захисту прав людини та основних свобод, гарантування демократичних принципів та цінностей, забезпечення і реалізація принципів верховенства права, сприяння незалежності конституційних судів у здійсненні конституційного правосуддя, співпраця та обмін досвідом серед країн-членів.
Органами Асоціації, за допомогою яких вона здійснює свою діяльність, є Генеральна асамблея та Генеральний секретар.
Генеральна асамблея, яка збирається щорічно, складається з голів конституційних судів або еквівалентних їм інститутів – членів Асоціації. Головування в Асоціації здійснюється Головою кожного члена Асоціації строком на один рік. Ротація здійснюється в алфавітному порядку держав, представлених членами Асоціації. З 1 січня 2017 року головування в Асоціації перейшло до Конституційного Суду України.
Задля сприяння обміну досвідом та інформацією з питань конституційного правосуддя, а також питань, які стосуються відносин між конституційними судами та іншими державними органами, а також співпраці з міжнародними організаціями та іншими установами, що поділяють цілі Асоціації, на регулярній основі відбувається організація спільних заходів.
Проведення Другого Конгресу Асоціації планується у травні 2017 року у м. Харкові. Конгрес присвячений наступній темі: „Роль конституційних судів в розвитку положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, права ЄС, рішень міжнародних судів“.
Асоціація конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів є успішною платформою для розробки спільних проектів, і має важливе значення як для країн-учасниць, так і для інших інститутів конституційної юрисдикції в Балтійсько-Чорноморському регіоні.